server vps vs.

nginx yakında cpanel ‘e dahil oluyor!

Muhtemelen,  cPanel & WHM için gönderilen en çok talep edilen ve popüler  özellik isteklerinden biri, NGINX web sunucusunun Apache’ye alternatif olarak eklenmesi olmuştur. Size iyi haberlerimiz var: NGINX geliyor.

cPanel ve WHM sunucularındaki NGINX desteği hala deneysel olduğundan, hemen WHM grafik kullanıcı arayüzünde bulunmayacaktır.

NGINX desteği isteyen kişiler için birincil kullanım durumunun WordPress siteleri olduğunu gösterdi, bu nedenle bu minimum uygulanabilir ürünü odakladık. PHP-FPM’yi PHP işleyicisi olarak seçtik, çünkü WordPress’in önerdiği ve zaten cPanel & WHM tarafından desteklendiği işleyicidir. NGINX’ten yararlanmak için, PHP içeriği sunan tüm alanlarda PHP-FPM’yi etkinleştirmeniz gerekir.

Şu anda NGINX ile çalışmayan cPanel ve WHM bölümlerine odaklanmak yerine, test ettik ve normal olarak çalıştığını gösterdiğimiz bölümler:

  • WordPress
  • PHP-FPM
  • cPanel ve Webmail Service Alt Alanları
  • postacı
  • MultiPHP (PHP-FPM ile)
  • AutoSSL

Peki… Nasıl Yüklerim?

Yükleme işlemi oldukça basittir ancak sunucunuza kök düzeyinde SSH erişimi gerektirir. Sunucunuza eriştikten sonra aşağıdaki komutları çalıştırın:

> yum install ea4-experimental

> yum install ea-nginx

NGINX , cPanel ve WHM’ye bağlı  değildir  , bu nedenle herhangi bir yapılandırma değişikliği yapılırsa, /scripts/ea-nginx config --all NGINX yapılandırmalarını yeniden oluşturmak ve sunucuyu yeniden başlatmanız gerekir  . NGINX’i kullanırken bu betiği kök crontab’ınıza eklemek, sık sık değişiklik yapılan sunucular için potansiyel bir çözümdür.

 

 

Express Your Reaction
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
Benzer Yazılar
server vps vs.

pinterest sitelerim çooook kasıyor! sunucu optimizasyonu!

server vps vs.

en ucuz cpanel lisansı nereden satın alınır?

server vps vs.

CentOS 7’ye cPanel ve WHM Nasıl Kurulur?

server vps vs.

cPanel Vps + Sunucu Ücretsiz SSL Kurulumu?

yazılarıma abone olmak ister misin?

Bir yanıt yazın